Szkody górnicze

Zadbamy o odszkodowanie za szkody na Twojej nieruchomości

Niezależnie od tego, czy wskutek szkód górniczych zniszczeniu uległ Twój budynek mieszkalny, czy należący do Ciebie grunt – masz prawo ubiegać się o naprawienie wyrządzonej szkody. Zapewnimy Ci pomoc prawną w dochodzeniu roszczeń pieniężnych z tytułu szkód wywołanych ruchem zakładu górniczego.

Musisz wiedzieć, że występując przeciwko przedsiębiorstwu górniczemu (kopalni) o naprawienie szkody górniczej, nie ponosisz opłaty od pozwu ani wydatków na biegłego. Gwarantują Ci to odpowiednie przepisy prawa, dzięki którym dochodzisz roszczeń od kopalń w dużo łatwiejszy i tańszy sposób – składasz pozew za darmo.

Szkody górnicze ze wsparciem VOLENTI

  • W kancelarii VOLENTI uzyskasz porady prawne z zakresu usuwania szkód górniczych oraz wstępne oszacowanie wartości wyrządzonej szkody – na podstawie niezależnych wycen i opinii przygotowywanych przez współpracujących z nami rzeczoznawców i specjalistów biegłych w tematyce szkód górniczych.
  • Zadbamy o Twoje interesy w negocjacjach z przedsiębiorstwem górniczym już na etapie przedsądowym. Zapewnimy pomoc merytoryczną przy sporządzaniu i podpisywaniu ugody. Udzielimy Ci wsparcia przy ustaleniu i uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania w celu zapobieżenia szkodzie górniczej albo jej dalszym skutkom.
  • Będziemy reprezentować Cię w postępowaniu sądowym, egzekucyjnym, a także wspomożemy Cię przy prawnym zabezpieczaniu obiektów budowlanych oraz uzyskaniu zgody przedsiębiorstwa górniczego na wykonanie zastępcze robót budowlanych.
  • Możemy zaoferować Ci także doradztwo w zakresie prowadzenia inwestycji budowlanych na terenie oddziaływania ruchu zakładu górniczego.

Opinie naszych klientów

VOLENTI.

Skontaktuj się z nami