Windykacja Gdańsk

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma problem z różnego rodzaju długami i zaległościami finansowymi. W związku z tym coraz częściej otwierane są firmy windykacyjne, które mają za zadanie dochodzić roszczeń klientów. Skuteczna windykacja w Gdańsku to gwarancja kompleksowej obsługi kontrahentów.

Skuteczna windykacja z VOLENTI Masz wiele nieopłaconych faktur i chcesz odzyskać ciężko zarobione pieniądze? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci odzyskać Twoje należności. Tel: 533 296 069 sekretariat@volenti.pl

Firma windykacyjna w Gdańsku

Najczęstszymi rodzajami windykacji są: windykacja polubowna oraz windykacja sądowa. Windykacja polubowna ma na celu odzyskać należności klienta poprzez przeprowadzenie działań nakłaniających dłużnika do spłaty długów. Jest to rodzaj windykacji miękkiej, gdyż do ich wyegzekwowania wykorzystywane są łagodne narzędzia, najczęściej w postaci przypomnień i wezwań do spłaty. 

Windykację tę stosuje się w przypadku chęci podjęcia rozmowy z dłużnikiem oraz dojścia do ugody. W przypadku, gdy dłużnik w dalszym ciągu nie spłaca swoich należności, należy skorzystać z windykacji sądowej. Oznacza to wejście na drogę sądową, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez sąd, dłużnik jest zobowiązany do spłaty długu w określonym terminie. Jeżeli tego nie zrobi, jego majątek ma prawo zająć komornik. 

Egzekucja komornicza to ostateczny krok w kierunku odzyskania pieniędzy przez klienta, do którego dochodzi w przypadku braku odpowiedniej reakcji dłużników mimo zastosowania innych, mniej rygorystycznych narzędzi.

Skuteczna windykacja - usługi windykacyjne

Do usług firmy windykacyjnej należy między innymi monitoring należności. Polega on na regularnym monitorowaniu przepływów pieniężnych przez co ryzyko nieterminowych płatności jest znacznie ograniczone. Jest to usługa szczególnie polecana dla firm, chcących zachować płynność finansową. Ponadto firma windykacyjna w Gdańsku może zaoferować wywiad gospodarczy stosowany w przypadku chęci sprawdzenia wypłacalności potencjalnego klienta. Korzystając z usług firmy windykacyjnej można również skorzystać z opcji sprzedaży wierzytelności w celu upłynnienia należności. W tym celu powstała giełda wierzytelności, na której można znaleźć potencjalnych nabywców. Jest to sposób na poprawienie swojej sytuacji w przypadku przedsiębiorstw borykających się z problemami finansowymi.

VOLENTI

Skontaktuj się z nami.