Podatek VAT

Najważniejszym przychodem Skarbu Państwa jest podatek od towarów i usług, czyli tzw. VAT. Głównym powodem sporów między organami podatkowymi a podatnikami jest możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.

Zdarza się, że organy podatkowe mają zastrzeżenia do dokumentów, które potwierdzają dokonanie transakcji i wtedy nie zgadzają się na obniżenie podatnikowi podatku należnego o podatek naliczony.

Organy mogą też kwestionować transakcje, co do których mają wątpliwości czy rzeczywiście miały one miejsce. Organy podatkowe swoją uwagę skupiają na korektach deklaracji VAT i na okolicznościach związanych z preferencyjnym podatkiem VAT.

Podatek VAT – Kancelaria VOLENTI Katowice Udzielimy pomocy prawnej w zakresie podatku VAT. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w każdym aspekcie prawa podatkowego. Tel: 533 296 069 sekretariat@volenti.pl

Indywidualna interpretacja podatkowa

Podatnik w sytuacjach problematycznych może zawsze zgłosić się z prośbą o udzielenie indywidualnej interpretacji podatkowej.

Podatek VAT ma obciążać wydatki konsumentów, dlatego nazywany jest podatkiem konsumpcyjnym – jest on płacony przez każdego przedsiębiorcę.

Pomoc zakresie podatku od towarów i usług

Nasza Kancelaria Adwokacka VOLENTI w zakresie podatku od towarów i usług oferuje:

  • duże doświadczenie w zakresie rozliczania podatku VAT oraz jego rejestracji,

  • bezpieczne procedury rozliczania VAT-u,

  • merytoryczne wsparcie w sprawozdawczości w podatku VAT,

  • fachowe poradnictwo w zakresie codziennego rozliczania VAT-u,

  • kompleksową pomoc w przygotowywaniu wniosków Wiążących Informacji Stawkowych (WIS) oraz o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego,

  • całościowe profesjonalne doradztwo w zakresie postępowania podatkowego.

VOLENTI

Skontaktuj się z nami.