Spowodowanie wypadku

Kancelaria Adwokacka VOLENTI Katowice od lat profesjonalnie i kompleksowo zajmuje się sprawami karnymi, w tym również tymi, które dotyczą odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku.

Odpowiedzialność karna za wypadek drogowy obejmuje incydenty w całym ruchu lądowym, a więc również, np. w strefie zamieszkania. Odpowiedzialność karna jest tutaj uzależniona od naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu – musi ono pozostać w związku przyczynowo-skutkowym z wypadkiem.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa uznaje się, m.in. niezachowanie odpowiedniej ostrożności, przekroczenie dozwolonej prędkości, niezachowanie bezpiecznego odstępu, niezastosowanie się do panujących zasad ruchu drogowego, ale też nietrzeźwość kierowcy.

Spowodowanie wypadku – Dobry adwokat Udzielimy profesjonalnej pomocy prawnej w związku z odpowiedzialnością karną za wypadek drogowy. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w każdej sprawie karnej. Tel: 533 296 069 sekretariat@volenti.pl

Kto ponosi odpowiedzialność za spowodowanie wypadku?

Odpowiedzialność karną za spowodowanie wypadku samochodowego może ponosić kierujący, ale też każdy, kto podżegał go do naruszenia zasad bezpieczeństwa, jak również osoby sprawujące nadzór nad ruchem oraz osoby wykonujące roboty drogowe czy też te osoby, które budowały drogę bądź ją projektowały

Sprawcy wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a jeśli czyn zostanie zakwalifikowany jako katastrofa komunikacyjna, to w zależności od innych warunków, sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wypadek a pomoc Kancelarii

Zespół naszych adwokatów gwarantuje:

  • pomoc merytoryczną w gromadzeniu materiału dowodowego i wszelkiej potrzebnej dokumentacji,

  • indywidualne i profesjonalne podejście do każdej sprawy, poparte wieloletnim doświadczeniem,

  • szczegółową analizę konkretnej sprawy i przyjęcie najlepszej linii obrony,

  • reprezentowanie klienta na każdym etapie postępowania,

  • kompleksowe doradztwo w sprawach związanych z odpowiedzialnością karną za spowodowanie wypadku.

VOLENTI

Skontaktuj się z nami.