Podwójne opodatkowanie

Zdarza się, że podatnik płacący podatki w jednym kraju, podejmuje czynności opodatkowane w drugim kraju. Mamy wtedy do czynienia z zagadnieniem podwójnego opodatkowania, które jest wyjątkowo ważną instytucją prawa podatkowego.

Podwójne opodatkowanie jest oczywiście niekorzystne, a jego unikanie jest pożądane przez każdy system fiskalny. Podwójne opodatkowanie polega na dwukrotnym opodatkowaniu majątku, dochodu lub konsumpcji.

Podwójne opodatkowanie – Kancelaria VOLENTI Katowice Udzielimy pomocy prawnej w zakresie podwójnego opodatkowania. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w każdym aspekcie prawa podatkowego. Tel: 533 296 069 sekretariat@volenti.pl

Obowiązek podatkowy - to warto wiedzieć

Bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów – czyli miejsca pracy – osoby fizycznej będącej mieszkańcem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ma ona obowiązek podatkowy. 

Oznacza to, że Rzeczpospolita Polska dopomina się o podatki nawet od tego dochodu, którego źródło znajduje się poza terytorium kraju. Tak samo jak inny kraj może rościć sobie prawo do opodatkowania dochodu, którego źródło znajduje się na terenie Polski.

Rezydent podatkowy - kim jest?

W związku z istnieniem ograniczonego oraz nieograniczonego obowiązku podatkowego funkcjonuje również pojęcie rezydenta podatkowego. Jest nim osoba fizyczna, która centrum interesów posiada na terytorium Polski lub w ciągu roku podatkowego przebywa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej więcej niż 183 dni.

Pomoc w zakresie podwójnego opodatkowania

Nasza Kancelaria Adwokacka VOLENTI zapewnia:

  • fachową pomoc prawną w zakresie unikania podwójnego opodatkowania,

  • indywidualne podejście do klienta i szukanie dla niego jak najbardziej korzystnych rozwiązań,

  • szeroko pojęte kompleksowe doradztwo we wszelkich sprawach podatkowych.

VOLENTI

Skontaktuj się z nami.