Odszkodowanie za szkody górnicze

Pomagamy uzyskać odszkodowanie od kopalni za szkody górnicze

Niezależnie od tego, czy wskutek szkód górniczych zniszczeniu uległ Państwa budynek mieszkalny, czy  grunt – macie Państwo prawo ubiegać się o naprawienie wyrządzonej szkody. Zapewniamy pomoc prawną w dochodzeniu roszczeń pieniężnych z tytułu szkód wywołanych ruchem zakładu górniczego.

Występując przeciwko przedsiębiorstwu górniczemu (kopalni) o naprawienie szkody górniczej, nie ponosicie Państwo opłaty od pozwu ani wydatków na biegłego. Gwarantują to odpowiednie przepisy prawa, dzięki którym dochodzi się roszczeń od kopalń w dużo łatwiejszy i tańszy sposób – składa się pozew bez opłaty sądowej.

Szkody górnicze - woj. śląskie

W naszej kancelarii uzyskacie Państwo porady prawne z zakresu usuwania szkód górniczych oraz wstępne oszacowanie wartości wyrządzonej szkody – na podstawie niezależnych wycen i opinii przygotowywanych przez współpracujących z nami rzeczoznawców i specjalistów biegłych w tematyce szkód górniczych.

Zadbamy o Państwa interesy w negocjacjach z przedsiębiorstwem górniczym już na etapie przedsądowym. Zapewnimy pomoc merytoryczną przy sporządzaniu i podpisywaniu ugody. Udzielimy wsparcia przy ustaleniu i uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania w celu zapobieżenia szkodzie górniczej albo jej dalszym skutkom.

Będziemy reprezentować Państwa w postępowaniu sądowym, egzekucyjnym, a także udzielimy wsparcia przy prawnym zabezpieczaniu obiektów budowlanych oraz uzyskaniu zgody przedsiębiorstwa górniczego na wykonanie zastępcze robót budowlanych.

Oferujemy również doradztwo w zakresie prowadzenia inwestycji budowlanych na terenie oddziaływania ruchu zakładu górniczego.

Opinie naszych klientów

VOLENTI.

Skontaktuj się z nami