Windykacja Katowice

Katowice, śląsk to główny obszar dla którego nasza Kancelaria dedykuje skuteczne działania w zakresie szeroko pojętej windykacji. Windykacja należności (długów) jest świadczona na rzecz dużych podmiotów gospodarczych i korporacji, ale również dla mniejszych klientów i osób fizycznych.

Jesteśmy tańszą alternatywą dla wewnętrznych działów windykacji w firmach windykacyjnych. W Katowicach nie musisz przepłacać za dłużnika! Naszym atutem jest doświadczenie i posiadanie własnej kancelarii prawnej, która wspiera procesy w zakresie windykacji dla klientów. Idziemy do celu! Mamy doświadczony zespół adwokatów i radców prawnych, którzy wiedzą jak wezwać dłużników do zapłaty. 

Skuteczna windykacja z VOLENTI Masz wiele nieopłaconych faktur i chcesz odzyskać ciężko zarobione pieniądze? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci odzyskać Twoje należności. Tel: 533 296 069 sekretariat@volenti.pl

Klient nie wywiązuje się z umów? Masz wiele nieopłaconych faktur i chcesz odzyskać ciężko zarobione pieniądze? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci odzyskać Twoje należności.

windykacja katowice

VOLENTI Katowice – Kancelaria od skutecznej windykacji należności

Sprawna windykacja długów ​

Kancelaria Prawna VOLENTI specjalizuje się w windykacji należności w Katowicach, która zapewnia najszybszą możliwą drogę do odzyskania Państwa wierzytelności.  Podejmując działania egzekucji należności, dbamy o Państwa interesy, ale także o dobry wizerunek Państwa firm. Kancelarie i firmy windykacyjne w proces dochodzenia należności angażują doświadczonych windykatorów, mediatorów, detektywów, prawników, radców prawnych i komorników. W celu skutecznej windykacji realizujemy taką współpracę, dlatego windykacja i działania związane z windykacją w naszej kancelarii są kompleksowe, skuteczne i profesjonalne.

Kancelaria Prawna VOLENTI w Katowicach ma sporo zalet:

  • Brak opłat wstępnych – nie pobieramy żadnych opłat wstępnych za świadczone usługi windykacji.
  • Wynagrodzenie – nasze wynagrodzenie stanowi prowizja od odzyskanych od dłużnika kwot.
  • Nieobciążanie klienta kosztami zastepstwa procesowego lub egzekucyjnego w razie bezskutecznej egzekucji – w odróżnieniu od większości firm windykacyjnych i kancelarii w przypadku bezskutecznej egzekucji nie obciążamy klienta kosztami zastępstwa procesowego/egzekucyjnego. Zważywszy na ich wysokość (nawet do 25.000,00 zł) jest to istotny element wyróżniający nas na rynku usług związanych z windykacją. Wysokość kosztów można sprawdzić pod LINKiem.
  • Mediacje – przeprowadzamy mediacje windykacyjne przy wsparciu Mediatorów wpisanych na listę sądów.
  • Działamy w oparciu o udzielone pełnomocnictwo a nie cesję wierzytelności – wierzyciel jest cały czas właścicielem wierzytelności i nie przenosi swoich praw na inny podmiot.
  • Dostęp do informacji o stanie sprawy – zapewniamy naszym klientom szybki i bezpośredni dostęp do informacji o aktualnym stanie powierzonych spraw.
  •  Windykacja spraw trudnych – podejmujemy się windykacji wierzytelności trudnych, spornych i po bezskutecznych egzekucjach.

Windykacja należności - Katowice​

Usługi windykacji w Katowicach możemy podjąć już od pierwszego dnia po upływie terminu płatności. Dlatego im szybciej zostanie zlecona nam sprawa, tym krócej będzie trwał proces dochodzenia Państwa należności od dłużnika. Tym szybciej otrzymasz ciężko zarobione pieniądze. Na tym polega nasza współpraca i skuteczna windykacja należności. W procesie windykacji długów liczy się dla nas sukces i zależy nam na tym, aby dochodzenie należności na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego było ostatecznością.  Dlatego, jeśli dochodzi do współpracy, wówczas zawsze dążymy do opłacenia faktur przez dłużnika i wyegzekwowania spraw polubownie.

Etapy windykacji - odzyskiwanie należności​

Windykacja polubowna

Podczas współpracy nawiązujemy kontakt z dłużnikiem i nakłaniamy go do dobrowolnej spłaty należności. Wysyłamy wezwania do zapłaty. Prowadzimy negocjacje, a Państwu zapewniamy wsparcie prawne i możliwość ugodowego odzyskania pieniędzy.

Jeśli dłużnik nie wywiąże się z zawartej ugody i lekceważy wezwania do zapłaty, wówczas jak profesjonalna firma windykacyjna przeprowadzamy szybkie postępowanie sądowe, a następnie skuteczną egzekucję komorniczą.

Windykacja sądowa

Przygotowujemy i wnosimy do sądu pozew o zapłatę. Na tym etapie podejmujemy czynności prowadzące do uzyskania tytułu egzekucyjnego przeciwko dłużnikowi w ramach jednego z przyspieszonych trybów postępowania sądowego (nakazowego lub upominawczego) oraz służące zaopatrzeniu uzyskanego tytułu egzekucyjnego w klauzulę wykonalności. W postępowaniu sądowym zapewniamy opiekę prawną – nasi prawnicy reprezentują klienta na rozprawach, podczas całego procesu, we wszystkich instancjach i na terenie całego kraju.

Egzekucja komornicza

Przygotowujemy i składamy do wybranego przez nas komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Ustalamy składniki majątkowe dłużnika, korzystając z usługi detektywów i wywiadowni gospodarczych. Czuwamy nad prawidłowym przebiegiem całego postępowania egzekucyjnego i dbamy o to, aby organy egzekucyjne prowadzące egzekucję przejawiały stosowną aktywność. Czynnie współpracujemy z kancelariami komorniczymi na terenie całego kraju.

VOLENTI

Skontaktuj się z nami.