Polski Ład. Czy to koniec opłacalności działalności gospodarczej?

POLSKI ŁAD. Czy prowadzenie działalności gospodarczej JDG po wprowadzeniu nowych przepisów będzie najgorszą formą działalności?

Jak przygotować się na NOWY ŁAD? Przedsiębiorcy zadają sobie to pytanie.

Projekt nowych przepisów Polskiego Ładu przewiduje wprowadzenie stawki zdrowotnej w wysokości 4,9% od osiągniętego dochodu (poprzednio zakładał 9%). Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą będący na podatku liniowym 19% zapłaci prawie 24% podatku od dochodu. Do tego dochodzi ZUS i odpowiedzialność osobista za zobowiązania.

Wiele osób zastanawia się czy w takiej sytuacji nie założyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sp. z o.o. może okazać się tańszą i bezpieczniejszą formą prowadzenia działalności niż jednoosobowa działalność gospodarcza.

Więcej o spółkach z o.o. piszemy TUTAJ.

 

Potrzebujesz konsultacji? Spotkaj się z nami. Porozmawiamy o Twoich podatkach.

tel.: 32 265 40 00, 533 296 069

e-mail: sekretariat@volenti.pl

Opinia post

VOLENTI.

Skontaktuj się z nami

Odszkodowanie powypadkowe

Odszkodowanie powypadkowe to świadczenie finansowe, które przysługuje osobom, które doznały szkody w wyniku wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia. Jest to rodzaj rekompensaty, która ma na celu

Czytaj więcej»

Prawo karne

Prawo karne stanowi nieodłączną część systemu prawnego każdego państwa, regulując zachowania uznane za przestępstwa lub wykroczenia oraz określając kary lub sankcje, które mogą być nałożone

Czytaj więcej»