Monitoring należności, czyli płynność finansowa Twojej firmy pod pełną kontrolą

Monitoring płatności to usługa, która minimalizuje ryzyko związane z nieterminowymi płatnościami. Jest to najskuteczniejszy sposób na zachowanie w firmie płynności finansowej.

Na czym polega monitoring należności?

Monitoring polega na stałej i profesjonalnej kontroli płatności faktur. Systematyczne kontakty z płatnikami zapewniają regularność spłat i przyspieszenie spływu należności. Często już sama wiadomość o nadchodzącym terminie, powoduje, że kwota zostaje przelana w odpowiednim czasie.

Dlaczego warto korzystać z monitoringu należności?

Korzystanie z profesjonalnie prowadzonego monitoringu należności pozwala na stałe kontrolowanie oraz rozpoznawanie zagrożonych przekroczeniem płatności należności. Jednocześnie stosowane formy ponaglenia mają motywować kontrahenta do spłaty, a nie zmuszać. Ma to szczególne znaczenie dla utrzymania dobrych relacji. Kontrahenci, którzy już wiedzą, że pilnowaniem spłat zajmuje się profesjonalna firma są bardziej zdyscyplinowani i sami zaczynają kontrolować terminy płatności.

Zalety korzystania z monitoringu należności

 • Utrzymanie płynności finansowej
 • Bezpieczne planowanie kolejnych inwestycji
 • Uregulowanie kontaktów z kontrahentami
 • Utrzymanie pozytywnego i profesjonalnego wizerunku firmy na rynku
 • Odciążenie związane z przypominaniem o należnościach
 • Zwiększenie dyscypliny wśród kontrahentów, jak i w przedsiębiorstwie
 • Poprawa bezpieczeństwa finansowego firmy

Z jakich narzędzi korzysta monitoringu należności?

W przypadku informowania kontrahenta o zbliżającym się terminie spłaty lub o jego przekroczeniu, przypomnienia są dostarczane za pomocą telefonów, wiadomości online lub z wykorzystaniem metod tradycyjnych jako:

 • Wiadomości e-mail lub sms
 • Wiadomości głosowe
 • Wezwanie do zapłaty
 • Bezpośrednia rozmowa telefoniczna
 • Spotkanie z kontrahentem

Bez względu na formę kontaktu, każda z metod ma na celu łagodne poinformowanie o upływającym terminie, bez ryzyka nadszarpnięcia relacji.

Jakie firmy mogą skorzystać z monitoringu płatności?

Oferta monitoringu kierowana jest do każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Problem ściągania należności nie dotyczy wyłącznie dużych firm. Nawet przy wystawianiu kilku faktur w miesiącu, trudno zapamiętać wszystkie daty, a naruszenie płynności finansowej małego przedsiębiorstwa może znacząco wpłynąć na jego stabilność oraz pozycję na rynku.

Potrzebujesz wsparcia w tym zakresie? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

tel.: 32 265 40 00

e-mail: sekretariat@volenti

Opinia post

VOLENTI.

Skontaktuj się z nami

Odszkodowanie powypadkowe

Odszkodowanie powypadkowe to świadczenie finansowe, które przysługuje osobom, które doznały szkody w wyniku wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia. Jest to rodzaj rekompensaty, która ma na celu

Czytaj więcej»

Prawo karne

Prawo karne stanowi nieodłączną część systemu prawnego każdego państwa, regulując zachowania uznane za przestępstwa lub wykroczenia oraz określając kary lub sankcje, które mogą być nałożone

Czytaj więcej»